Zaznacz stronę

Filtry węglowe to podstawowe oczyszczacze powietrza dla Twoich roślin zielonych. Dzięki zastosowaniu w filtrach tego typu aktywnego węgla, powietrze jest oczyszczane z odoru w bardzo prosty sposób, czyli neutralizacji przy użyciu odpowiednio dobranego składu chemicznego użytego węgla aktywnego i w zależności od jego właściwości oraz naładowania ujemnymi jonami, oczyszcza powietrze z zawartego w nim odoru. Filtry węglowe są bardzo skutecznym i podstawowym rodzajem oczyszczaczy powietrza, które powinny być montowane w każdym pomieszczeniu, growboxie oraz innych kompleksach, które wemagają oczyszczania powietrza w wyniku aktywnego wzrostu i kwitnięcia roślin zielonych. 

 

Filtry węglowe CAN Original – oczyszczanie powietrza lepiej

CAN Original to bardzo wydajne filtry węglowe, które wyznaczają standardy jakość i wydajności w tej grupie produktów. Bogate doświadczenie specjalistów pracujących w firmie CAN zaowocowały opracowanie bardzo wydajnego węgla aktywnego typu 100% VIRGIN ACTIVATED CARBON. Nazwa niewiele może powiedzieć, ale Jego działanie zostało opracowane w taki sposób, aby mógł działać w różnego rodzaju systemach wentylacyjnych o najwyższych parametrach wydajności oczyszczania powietrza. Wydajność filtrów CAN Original wynika z bardzo prostej budowy opierającej się przede wszystkim na sprawdzonych elementach składowych, spełniających bardzo wyśrubowane wymagania kontrolne i oczekiwania klientów oraz specjalistów tworzących filtry CAN Original

Filtry węglowe CAN Original w optymalny sposób są w stanie wykorzystywać dostępną powierzchnię, znajdującą się wewnątrz urządzenia, dzięki czemu pozwoliło to na tworzenie filtrów o wysokiej wydajności o mniejszych rozmiarach, a do tego są w pełni hermetyczne, co wpływa również na wysoką wydajność tego filtra. Dzięki takim rozwiązaniom filtry są w stanie bardzo szybko i skutecznie oczyszczać powietrze w danym pomieszczeniu z niepożądanych zapachów i odorów, które mogą wpływać niekorzystnie na zdrowie ludzkie, ale również na kondycję hodowanych roślin. 

Napełnianie i użytkowanie filtrów węglowych

Filtry węglowe tego typu charakteryzują się obecnie najwyższą żywotnością oraz długotrwałą pracą bez konieczności ponownego napełniania aktywnym węglem. Dzięki pomysłowości producenta, filtr węglowy CAN Original może być wypełniony aktywnym węglem ponownie, jednak producent nie zaleca wykonywania tego typu czynności w domowych warunkach. Filtry składają się bowiem z kilku elementów, które tworzą bardzo wydajną całość, która dzięki współpracy poszczególnych elementów, działa optymalnie i jest w stanie oczyszczać powietrze bardzo aktywnie. Fitr węglowy to konstrukcja, która składa się z kanałów powietrznych, które pod wpływem odpowiedniego ciśnienia i obecności aktywnego węgla, oczyszczają powietrze. Dlatego powowne napełnienie powinno być wykonywane tylko w autoryzowanym serwisie lub w punkcie, który profesjonalnie zajmuje się ponownym napełnianiem tego typu filtrów. 

Próby dokonywania tego typu czynności w domu może spowodować znaczący spadek wydajności filtra, a następnie zniszczenie jego konstrukcji poprzez nieodpowiednie użytkowanie i napełnianie filtrów na własną rękę. Dlatego warto udać się do odpowiedniego punktu, który profesjonalnie zajmie się napełnieniem filtra węglowego aktywnym węglem. 

 

NAJLEPSZE FILTRY WĘGLOWE TYLKO NA GROWWEED.PL