Zaznacz stronę

Pragnąc stworzyć idealne warunki dla swoich roślin zielonych oraz kwitnących, staramy się stworzyć im najbardziej optymalne warunki rozwoju. Aby móc cieszyć się bogatą roślinnością, pięknym rozwojem roślin oraz ich kwiatostanów, warto zwrócić uwagę na kompletne zestawy uprawowe, dzięki którym nawet najbardziej niedoświadczony hodowca roślin będzie mógł rozkoszować się pięknem swoich zielonych przyjaciół.

 

Gotowe zestawy uprawowe nie tylko dla profesjonalistów

Kiedy mówimy o hodowli roślin, mamy na myśli stworzenie swoim zielonym roślinom, w szczególności kwitnącym i wszystkim egzotycznym, optymalnych warunków, w których będą mogły prawidłowo rozwijać się, rozrastać oraz wydać piękne kwiatostany. Niektóre rośliny są wyjątkowo wymagające i nie wystarczy im ziemia ogrodowa z marketu, plastikowa doniczka i dobre ułożenie na parapecie i regularne podlewanie zgodnie z zaleceniami czy nawożenie od czasu do czasu odpowiednimi środkami do pielęgnacji roślin. Są gatunki roślin, które potrzebują bardzo specyficznych warunków uprawowych i gdybyśmy chcieli pielęgnować je w domu, w normalnych warunkach, nie bylibyśmy w stanie zapewnić im odpowiedniego mikroklimatu, a w szczególności wystarczającej wilgotności powietrza czy wentylacji, której potrzebują.

Większość roślin tropikalnych z różnych zakątków świata potrzebuje odpowiedniego podłoża, czyli bogatego w składniki mineralne, ale również w odpowiednio przygotowane stanowisko do wzrostu. Często zdarza się, że hodując na przykład cytrusy, kaktusy czy inne egzotyczne rośliny, nie otrzymamy tego, co w tych roślinach najpiękniejszego – kwiatostany. Cytrusy potrafią odwdzięczyć się nie tylko pięknymi kwiatami, ale również intensywnym i słodkim cytrusowym zapachem, który niejednokrotnie jest w stanie odświeżać powietrze w domu lepiej, niż niejeden specyfik chemiczny kupowany w sklepach. Podobnie gdy chcemy hodować różnego gatunku kwitnące kaktusy lub opuncję owocową. Odpowiednie warunki rozwoju sprawią, że kaktusy zakwitną pięknymi i dorodnymi kwiatami, a opuncja wyda swoje słodkie owoce.

Podobnie jest jeżeli chodzi o nasiona konopi indoor. Automatyczne czy tradycyjne, nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ każda odmiana potrzebuje odpowiednich warunków. Dlatego właśnie powstały namioty typu GrowBox, w których można trzymać swoje wyjątkowe rośliny. Jednak w samych growboxach nie stworzysz mikroklimatu potrzebnego Twoim roślinom kwitnącym. W sklepie GrowWeed.pl znajdziesz skomponowane kompletne zestawy do uprawy roślin, które zostały stworzone w taki sposób, aby każdy, początkujący czy profesjonalny hodowca kwiatów, mógł znaleźć zestaw idealny dla siebie. 

Dlaczego gotowy zestaw uprawowy z GrowWeed?

Zestawy dostępne w sklepie GrowWeed charakteryzują się bogatą różnorodnością, a przedział cenowy waha się od kilkustet złotych za najprostszy zestaw służący do hodowli jednej rośliny, aż do zestawów zbudowanych dla profesjonalnych hodowców o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlaczego ceny są tak różnorodne i czym różnią się poszczególne produkty? To pytanie bardzo istotne. Całą gamę zestawów uprawowych można obejrzeć na stronie internetowej sklepu – GrowWeed.pl. Charakterystyka każdego z nich różni się między innymi mocą oraz ilością modułów oświetleniowych, jakością filtrów, napowietrzaczy oraz innych elementów, z których składają się poszczególne zestawy. Jednak aby poznać zestawy uprawowe, trzeba najpierw wiedzieć, że dzielą się one na:

– zestawy ekonomiczne
– zestawy ekonomiczne+
– zestawy profesjonalne
– zestawy LED

Poszczególne zestawy są stworzone dla osobnych grup hodowców, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni produkt. Zestawy ekonomiczne to produkty, których ceny wahają się od około 600 zł do 1500 zł i są idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają. Podczas tworzenia zestawów uwzględnione zostały zarówno walory ekonomiczne oraz potrzeby początkującego hodowcy. 

Przykładowy zestaw typu EKONOMIA:

Kompletny Zestaw Uprawowy o powierzchni: 40x40x120cm

W skład zestawu wchodzi:

1. Growbox / Namiot uprawowy Secret Jardin Hydro Shoot 40x40x120cm
2. Żarówka energooszczędna CFL DUAL 85W Pure Light
3. Odbłyśnik Stucco z gniazdem do lamp CFL
4. Zawieszki Hangers do lamp
5. Programator zapadkowy
6. Wentylator kanałowy Axial-Flo fi 100mm 105 m3/h
7. Filtr węglowy CAN ORIGINAL fi 100 75-105 m3/h
8. Przewód wentylacyjny elastyczny 5m fi 100mm
9. 1x Doniczka 6l + podstawka
10. Higrometr (Miernik temperatury i wilgotności)
11. Ziemia Canna Terra Professional 25l

Jest to idealny zestaw do stworzenia warunków dla pojedynczej rośliny kwitnącej, dzięki któremu każdy będzie mógł cieszyć się z bujnej i dorodnej rośliny. 

Przykładowy zestaw typu EKONOMIA+:

Kompletny Zestaw Uprawowy o powierzchni: 240x240x200cm

 W skład zestawu wchodzi:

1. Growbox / Namiot uprawowy Secret Jardin Dark Room 3.0 240x240x200cm
2. 4x Żarówka HPS 600W Dual Pure Light
3. 2x Żarówka MH 600W Pure Light
4. 4x Zasilacz magnetyczny GIB 600W
5. 4x Odbłyśnik Wings Enforcer Medium 55 x 55-60cm
6. 4x Zawieszki Hangers do lamp

7. 4x Programator czasowy zapadkowy
8. Wentylator promieniowy Prima Klima fi 160mm 420-800 m3/h
9. Filtr węglowy ECO Prima Klima fi 160mm 700-1150 m3/h
10. Przewód wentylacyjny elastyczny 10m fi 160mm
11. 36x Doniczka 11l + podstawka
12. 2x Higrometr (Miernik temperatury i wilgotności)
13. 8x Ziemia Canna Terra Professional 50L

Jak widisz jest to bardzo rozbudowany zestaw, który służy do wysadzenia i hodowli kilku roślin kwitnących na dużej powierzchni. Tego typu zestawy przeznaczone są dla osób, które mają za sobą już doświadczenie w hodowli roślin i pragną powiększyć swoją hodowlę o kolejne rośliny.

 

Przykładowy zestaw typu PROFESJONALNY:

Kompletny Zestaw Uprawowy o powierzchni: 600x300x215cm

 W skład zestawu wchodzi:

1. Growbox / Namiot uprawowy Secret Jardin Dark Room 3.0 600x300x215cm
2. 12x Żarówka HPS 600W Dual Lumatek
3. 12x Zasilacz cyfrowy Lumatek 600W, 4-stopniowa regulacja + Super Lumen!
4. 12x Odbłyśnik Wings Avenger Medium 55×55-60cm + Spreader
5. 12x Zawieszki Hangers 5kg do lamp
6. Programator elektroniczny 12x600W TempoBox – niezawodny, posiada miękki start, bezpieczne uruchamianie lamp
7. Wentylator radialny BOX fi 250mm 3250 m3/h
8. Filtr węglowy PRO Prima Klima fi 315mm 2400-3200 m3/h
9. Przewód wentylacyjny elastyczny wzmacniany 5m fi 250mm
10. 90x Doniczka 11l + podstawka
11. 4x Higrometr z sondą (Miernik temperatury i wilgotności)
12. 23x Ziemia Canna Terra Professional 50L

Profesjonalne zestawy uprawowe, to zaawansowane produkty, które zostały skomponowane nie tylko dla doświadczonych hodowców, ale osób, które dodatkowo cenią sobie wyjątkową jakość i możliwość wykorzystania komponentów renomowanych producentów, a ekonomiczne rozwiązania nie są dla nich kompromisem i pragną zbudować profesjonalną uprawę roślin kwitnących i egzotycznych. 

Przykład zestawu uprawowego typu LED:

Kompletny Zestaw Uprawowy o powierzchni: 600x300x215cm

W skład zestawu wchodzi:

1. Growbox / Namiot uprawowy Secret Jardin Dark Room 3.0 600x300x215cm
2. 12x Lampa COB LED SpectroLight 400W 120°
3. 12x Zawieszki Hangers 5kg do lamp
4. Programator elektroniczny 12x600W TempoBox – niezawodny, posiada miękki start, bezpieczne uruchamianie lamp
5. Wentylator radialny BOX fi 250mm 3250 m3/h
6. Filtr węglowy PRO Prima Klima fi 315mm 2400-3200 m3/h
7. Przewód wentylacyjny elastyczny wzmacniany 5m fi 250mm
8. 90x Doniczka 11l + podstawka
9. 4x Higrometr z sondą (Miernik temperatury i wilgotności)
10. 23x Ziemia Canna Terra Professional 50L

Profesjonalne zestawy uprawowe LED zbudowane zostały dla osób, dla których hodowla zielonych roślin kwitnących i egzotycznych stanowi sens życia i pragną tworzyć kolejne plantacje. Czy będą to cytrusy, kaktusy czy inne, bardzo wymagające rośliny, GrowBoxy wyposażone w zaawansowane elementy sprawią, że każda hodowla będzie przyjemna i optymalna. Profesjonalne zestawy uprawowe typu COB LED chaoarkteryzują się wyjątkowym doborem elementów składowych, które sprawdzą się w dużej hodowli nawet do 90 roślin. 

Jeżeli poszukujesz zestawu idealnego dla siebie, sprawdź ofertę na growweed.pl. Każdy zestaw możesz przeanalizować i sprawdzić czy wszystkie elementy są dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli uznasz, że chciałbyś zmienić któryś z produktów w danym zestawieniu, możesz to zrobić w każdej chwili w trakcie zakupu.

KOMPLETNE ZESTAWY UPRAWOWE GROWWEED.PL