Zaznacz stronę

Sportowcy, a w szczególności kulturyści poszukują sposobów na ciągły rozwój masy mięśniowej oraz poprawienia swojej ogólnej kondycji organizmu. Okazuje się, że idealną pomocą podczas budowania masy mięśniowej, mogą zostać konopie. Wszystko dzięki bardzo wysokiej zawartości białka, które znajduje się przede wszystkim w nasionach konopi.

Dlaczego akurat nasiona konopi są idealne do wspomagania budowy tkanki mięśniowej? Skupmy się na budowie mięśni. Białko jest tak naprawdę azot, a azot to tkanka mięśniowa. Wyjaśnienie wydaje się bardzo proste, ale wcale takie nie jest. Skupmy się więc na tym, czym jest tak naprawdę białko pochodzące z nasion konopi. Jest to wartościowy rodzaj białka zawierające między innymi takie składniki mineralne, jak: magnez, mangan, cynk oraz żelazo. Dodatkowo nie zawiera szkodliwego cholesterolu czy nasyconych kwasów tłuszczowych. Najprościej rzecz ujmując, białko z nasion konopi to jedna z najzdrowszych odmian białka występująca w przyrodzie. Dodatkowo nasiona konopi zawierają witaminy, które uzupełniają w naturalny sposób dietę i zapotrzebowanie na składniki mineralne każdego człowieka. Można w nich znaleźć między innymi witaminy z grupy B, witaminę E oraz kwasy tłuszczowe nienasycone NNKT, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju naszego organizmu.

Białko konopne to bardzo wartościowy składnik diety dla każdego człowieka. Jest lekkostrawne oraz charakteryzuje się wyjątkową przyswajalnością przez nasz organizm. Dzięki temu nie prowadzi do nieprzyjemnych problemów żołądkowych takich, jak: wzdęcia, niestrawność czy jakiekolwiek alergie pokarmowe. Dzięki wysokiej zawartości globuliny, białko z konopi jest również hipoalergiczne i nie zakwasza organizmu człowieka. Ta ostatnia właściwość jest szczególnie istotna dla sportowców oraz kulturystów. W przypadku stosowania chemicznych, a nawet naturalnych produktów do budowania masy mięśniowej, zakwaszenie organizmu to normalność. Niestety wpływa ona niekorzystnie, ponieważ spowalnia regenerację mięśni po treningu. Do popularnych produktów naturalnych spożywanych przez sportowców, możemy zaliczyć ziemniaki, ryż, drób, wołowina czy mleko pasteryzowane. Niestety zakwaszają organizm i wpływają bardzo niekorzystnie na nasz organizm.

 Białko konopne jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla sportowców, ale również wegetarian i wegan, ponieważ nie zawiera glutenu i laktozy. A do tego nasiona konopi zawierają go o wiele więcej, niż na przykład mięso kurczaka czy inne produkty. Ilość białka w 100g nasion to prawie 60%, w przypadku gdy mięso z kurczaka zawiera go tylko 25% w 100g mięsa. Jak widać nasiona konopi są o wiele bardziej bogate zarówno w składniki mineralne, witaminy oraz zawierają największą ilość naturalnego białka, niż inne produkty. Dlatego bardzo ważne jest, aby wprowadzić je do diety każdego z nas.

NAJLEPSZE FILTRY WĘGLOWE TYLKO NA GROWWEED.PL