Zaznacz stronę

Amatorzy upraw roślin niezwykłych od lat szukają idealnego sposobu na zapewnienie im odpowiednich warunków. Wreszcie znaleźli. Pozostał dobór technologii. GrowBox to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na hodowlę różnorodnych roślin, bez względu na ich wymagania. Wewnątrz takiego namiotu możemy stworzyć dowolny mikroklimat.

 

Które potrzeby roślin, jak na przykład nasion konopi trudno zaspokoić?

Mowa tu szczególnie o roślinach tropikalnych, niezależnie od tego czy są jadalne czy nie, wyjątkowy problem sprawia hodowcom kiełkowanie, ponieważ następuje tylko w idealnych warunkach wilgotności i temperatury powietrza oraz ph gleby. Nie bez znaczenia są także zmiany oświetlenia, czyli pory nocy i dnia. Istnieje wiele gatunków roślin, które są bardzo wymagające i potrzebują nie tylko odpowiedniego podłoża, wilgotności czy temperatury, ale również ruchu powietrza, wentylacji, nawiewu oraz oświetlenia, które będzie emitować promienie UVB. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca do hodowli swoich wymagających roślin, z pewnością zainteresuje Cię GROWBOX.

 

Growbox na wymiar

Różnice technologiczne między growboxami różnych firm są zauważalne. Growboxy zwane inaczej namiotami uprawowy produkowane są w różnych wymiarach, na jedną, dwie a nawet 5 czy 6 roślin. Różnice można zauważyć w nośności stelaża. Na niewielką roślinę i sprzęt wystarczy 30 kg jak w Dark Lodge L90 R2.60. Duże Growboxy cechuje nośność nawet do 160 kg, jak na przykład w produktach DiamondRoom. Mają one jeszcze jedną ciekawą cechę – materiał nadający się do prania. Wiele firm oferuje w swoich growboxach gotowe zaczepy do montażu lamp oraz kabli. Część producentów zaleca używanie konkretnego typu lamp, z czym również powinniśmy się zapoznać. Szczególnie, jeśli posiadamy już lampy konkretnego typu światła.

 

Technologia growboxów

Wodoszczelność podłogi oraz ścian jest istotna ze względu na skraplającą się parę wodną. Weźmy także pod uwagę, czy growbox posiada otwory wentylacyjne czy jest przystosowany tylko do mechanicznej wentylacji. W zależności od naszych planów uprawy musimy wybrać dokładniejszą opcję. Szczelność growboxów zależy od rodzaju zapięć i ściągaczy. Sposób ich funkcjonowania często przedstawiany jest na filmach wideo dostępnych online, co daje realne pojęcie na temat przyszłego użytkowania. Odpowiednie natężenie światła zależy nie tylko od lampy, ale też warstwy wewnętrznej. Wykonywane są one zwykle w jednym z dwóch kolorów. Popularniejsza jest srebrna barwa wnętrza,  ale HomeBox jest przykładem firmy, która zdecydowała się na białą warstwę odbijające światło.

NASIONA KONOPI – IDEALNE DO UPRAWY W GROWBOXACH!

DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE GROWSEED.PL